یک سوال جدید مطرح کنید
جراحی زیبایی سینه
آیا گذاشتن پروتز موجب افزايش ریسک سرطان پستان نمی شود؟
خطر بروز سرطان پستان بعد از گذاشتن پروتز افزايش نمي يابد.
Back to top
جراحی سینه چه تاثیری بر شیردهی دارد؟
پس از بزرگ كردن، كوچك كردن و بالا بردن پستان شير دهي دچار اختلال نمي شود.
Back to top
چه سنی برای گذاشتن پروتز سینه مناسب است؟
پروتز پستان را بايد پس از هيجده سالگي كار گذاشت
Back to top
سینه‌ها را تا چه اندازه می‌توان کوچک کرد؟
میزان کوچک‌کردن سینه‌ها به عواملی چون، خواست بیمار، بزرگی و تقارن سینه‌ها، برش جراحی انتخاب شده (برش بزرگ، برش کوچک)، وضعیت پوست و قوام آن، میزان ترک‌های موجود پوست و میزان افتادگی نوک سینه بیمار بستگی دارد.
مجموع این شرایط، امکان طراحی روشی که بتوان به کمک آن سینه‌ را حتی‌المقدور کوچک کرد، به جراح می‌دهد. روش مرسوم و متداول این است که سینه‌ها را هر چه قدر هم که بزرگ باشند با انتخاب و طراحی روش و برش مناسب به کاسه C رساند.
Back to top
نوک و سرسینه را چه قدر می‌توان بالا برد؟
یکی از مهم‌ترین نقاطی که در طراحی عمل کوچک کردن یا بالا کشیدن سینه تعیین می‌شود، محل نوک سینه است. این نقطه اولین نقطه‌ای است که در طراحی عمل تعیین می‌شود.
برای تعیین محل این نقطه روش‌‌های مختلفی وجود دارد که در قسمت تعیین محل طبیعی نوک سینه به آن اشاره شده است. ولی نکته‌ای که باید به آن توجه کرد. استاندارد بودن محل طبیعی این نقطه است و نمی‌توان آن را به سلیقه خود بالا برد.
Back to top
سینه‌های نزدیک به هم ممکن است؟
یکی از نکاتی که اکثر بیماران در ویزیت قبل از عمل به آن اشاره می‌کنند، نزدیک بودن سینه‌ها پس از عمل است، این مسئله‌ای است که جراح چه در عمل کوچک کردن، چه در عمل بزرگ‌کردن و چه در عمل بالا کشیدن سینه به آن توجه می‌کند، ولی نکته حائز اهمیت این است که جراح نمی‌تواند آناتومی و ساختار سینه را به صورت کامل تغییر دهد.
بعضی از سینه‌ها به صورت طبیعی کاملاً از هم دور هستند و بعضی از سینه‌ها نه. جراح با تغییر و تبدیل طراحی عمل خود می‌تواند این فاصله زیاد را کم کند ولی نمی‌تواند آن را از بین ببرد چرا که فاصله‌ها، اندازه‌ها، میزان پوست و نسجی که برداشته می‌شود، همه و همه در طراحی قبل از عمل وی و نتیجه عمل دخیل هستند.
Back to top
در چه سنی می‌توان عمل پروتز سینه را انجام داد؟
تقریباً در هر سنی می‌توان این عمل را انجام داد ولی بهتر است بیماران به بلوغ کامل جسمی و عقلی رسیده باشند و پس از کامل شدن بلوغ و رشد کامل یعنی پس از هجده سالگی این عمل را انجام دهند.
Back to top
آیا عمل جراحی بزرگ کردن سینه با پروتز مانع حاملگی و شیردادن می‌شود؟
به هیچ وجه، بیمارانی که تحت عمل بزرگ‌کردن سینه با پروتز قرار می‌گیرند می‌توانند حامله شوند و به راحتی شیر دهند. البته باید توجه داشت که این بیماران به سبب کوچک بودن سینه‌ها و نسج درون آن ممکن است در دوران پس از حاملگی اصولاً قادر به شیر دادن نباشند بنابراین توانایی شیردادن ربطی به وجود یا نبود پروتز ندارد.
Back to top
آیا حس نوک سینه در اثر این عمل از بین می‌رود؟
همانطوری که گفته شد اصلی‌ترین برش بزرگ کردن سینه با پروتز، برش چین زیر سینه است و با استفاده از این برش نباید تغییری در حس سینه به وجود آید. در برش دور سینه نیز اگر اختلالی به وجود آید کاملاً موقتی است و به مرور زمان از بین می‌رود.
گاهاً دیده شده است که در اثر فشار پروتز حس سینه دچار تغییر موقتی می‌شود که با گذشت زمان این تغییر نیز از بین می‌رود. البته در موارد نادری بعلت تفاوت در مسیر آناتومیک اعصاب حسی که از قبل قابل پیش‌بینی نیست ممکن است کاهش حس نوک سینه بصورت دائم باقی بماند.
Back to top
آیا پروتزها در اثر فشار پاره می‌شوند؟
پروتزها به ترتیبی ساخته می‌شوند که می‌توانند فشار‌های زیاد را تحمل کنند، بنابراین پروتزها اگر مشکلی نداشته باشند به هیچ وجه در اثر فشارهای معمولی پاره نمی‌شوند.
Back to top
آیا پروتزها را باید هر چند سال یکبار عوض کرد؟
به طور کلی تمام پروتزهایی که در بدن انسان بکار می‌روند، از موادی ساخته می‌شوند که ضرر و زیان و آسیبی برای نسوج طبیعی نداشته باشند (مانند دریچه‌های قلب، رگ مصنوعی و...) بنابراین تا زمانی که پروتز دچار مشکل نشده است و یا این که بیمار با آن مشکلی ندارد، نیازی به تعویض پروتز نیست.
مثلاً چنانچه پس از گذشت چندین سال نسوج طبیعی سینه بیمار و پوست وی در اثر پیری شل شوند، دیگر پروتز با این شرایط جدید بیمار هماهنگی ندارد و یا به طور مثال اگر اطراف پروتز کپسول فشاردهنده تشکیل شود، دراین شرایط باید برای حل مشکل بیمار وارد عمل شد و بر حسب نیاز وی مشکل را حل کرد.
Back to top
سینه‌ها را تا چه اندازه‌ای می‌توان بزرگ کرد؟

در پاسخ این سوال مولفه‌های متفاوتی را باید در نظر گرفت، از جمله ‌این مولفه‌ها می‌توان به وضعیت و قوام پوست، میزان ترک‌های آن و میزان کش آمدن پوست، قد و وزن بیمار، عرض شانه‌ها و اندازه دور قفسه سینه بیمار اشاره کرد.
بیماری که دور قفسه سینه باریکی دارد قطعاً نمی‌تواند از پروتز‌های بسیار بزرگ که قطر زیادی دارند استفاده کند، چرا که در این صورت سینه‌ها از طرفین قفسه سینه وی بیرون خواهد زد. به صورت کلی اغلب بیماران دوست دارند که با پروتز به سوتینی با اندازه کاسهC و یا گاهی Dبرسند.

Back to top
آیا پروتز سینه باعث بروز درد سینه می‌شود؟

بیمارانی که تحت عمل پروتز سینه قرار می‌گیرند در روزهای اول پس از عمل و حتی تا چند هفته بعد از عمل درد ناحیه عمل را حس می‌کنند. ولی پس از گذشت این دوران و زمانی که بیمار به پروتز خود عادت کرد، دیگر نباید به صورت عادی احساس درد داشته باشد. دردهایی که در اثر پروتز به وجود می‌آیند، معمولاً در اثر تشکیل کپسول فشاردهنده ایجاد می‌شوند. در این حالت پروتز در محل خود ثابت می‌شود و حرکت دادن آن دردناک است.
در غیر این صورت درد سینه بیمارانی که تحت عمل پروتز سینه قرار گرفته‌اند، همچون افرادی که عمل نشده‌اند به تغییرات نسج سینه آنها مربوط است و به همان ترتیب باید پیگیری شود.

Back to top
بهترین راه بررسی مشکلات سینه‌هایی که با استفاده از پروتز بزرگ شده‌اند چیست؟
در قدم اول باید این بیماران به وسیله جراح خود معاینه شوند. از سونوگرافی نیز می‌توان به راحتی در این بیماران استفاده کرد. اما بهترین روش بررسی این سینه‌ها و پروتز درون آنها MRI است.
Back to top
آیا پره‌های بینی الزاماً باید در جراحی زیبایی بینی کوچک شوند؟

الزامی در این مورد وجود ندارد، معمولاً در مورد پره‌های بینی در پایان عمل تصمیم گرفته می‌شود، چنانچه اگر این پره‌ها بزرگ، سوراخ‌های بینی بزرگ و گشاد و یا غیر متقارن باشند، جراح با برداشتن و تعدیل پره‌های بینی سعی در اصلاح این مشکلات می‌نماید و تا حد امکان سعی می‌کند پره‌ها و سوراخ‌های بینی را متقارن نماید.

Back to top
جراحی زیبایی شکم
آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان حامله شد؟
حامله شدن چند سال پس از اين عمل ممكن است ولي بهتر است بيماران پس از انجام اين عمل حامله نشوند.
Back to top
آیا در جراحی زیبایی شکم ناف برداشته میشود؟
در اين عمل ناف خود بيمار حفظ مي شود و نيازي به برداشتن آن نيست.
Back to top
آیا می‌توان پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی حامله شد؟

توصیه عمومی این است که بیماران، عمل جراحی زیبایی شکم و ترمیم جدار شکم (ابدومینوپلاستی) را زمانی انجام دهند که دیگر مایل به بچه دار شدن نیستند. در این عمل جدار شکم که پس از زایمان شل و از هم جدا شده است، با بخیه لایه‌های زیرین به هم نزدیک و سفت می‌شود و این شرایط امکان بارداری را حداقل در 2 تا 3 سال اول سخت می‌کند.
بنابراین بهتر است بیمارانی که قصد انجام عمل ابدومینوپلاستی دارند این کار را زمانی انجام دهند که نمی‌خواهند بچه‌دار شوند. در عین حال، حاملگی مجدد پس از انجام ابدومینوپلاستی تمام نتایج عمل زیبایی شکم را از بین می‌برد.

Back to top
آیا می‌توان به همراه ابدومینوپلاستی اعمال دیگری را هم انجام داد؟

بله، انجام اعمال همراه و همزمان در جراحی زیبایی روشی مرسوم و متداول است، می‌توان جراحی ابدومینوپلاستی را البته با نظر و صلاحدید جراح با جراحی‌های دیگر همراه کرد. البته به شرطی که شرایط عمومی بیمار چه از نظر توان فیزیکی و وضعیت آزمایش‌ها و تشخیص جراح این امکان را فراهم نماید.

Back to top
مدت نقاهت پس از عمل ابدومینوپلاسیتی چقدر است؟

حقیقتاً نمی‌توان برای تمام افرادی که تحت عمل قرار می‌گیرند مدت نقاهت مشخصی را تعیین کرد. این مدت تابع شرایط عمومی، قدرت تحمل بیمار، میزان و وسعت عمل جراحی، طول مدت عمل و بیهوشی، میزان دستکاری بافت‌ها و غیره است. ولی به صورت یک الگوی کلی می‌توان گفت که قریب به اتفاق بیماران حداکثر ظرف مدت یک تا دو هفته می‌توانند فعالیت‌های عادی خود را شروع کنند.

Back to top
چه مدت بعد از عمل باید استراحت کرد؟

اگر منظور این است که آیا بیمار پس از عمل باید دائماً در تخت باشد و استراحت کند، پاسخ منفی است. به تمام بیمارانی که تحت عمل ابدومینوپلاستی قرار می‌گیرند توصیه می‌شود که حتی از ساعات اولیه پس از عمل کم‌کم شروع به راه رفتن و تحرک نمایند و این کار را مرتباً افزایش دهند.
بی‌حرکتی پس از اعمال جراحی زیبایی بسیار بد است و ممکن است عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد. بنابراین بیماران پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی باید به سرعت فعالیت کنند و راه بروند.

Back to top
شکم بند تا چه مدتی باید بسته شود؟

به دلیل حمایت از نسوجی که حین عمل ترمیم می‌شوند و به جهت کمک به جمع شدن پوست و همچنین کاهش درد و تورم پس از عمل، بیماران پس از عمل ابدومینوپلاستی از شکم‌بند مخصوص استفاده می‌کنند بهتر است از این شکم بند به مدت 4 تا 6 هفته استفاده شود، پس از این مدت بیماران می‌توانند از گن‌های معمولی استفاده کنند.

Back to top
تورم و خون‌مردگی نواحی عمل و اطراف آن چه مدت باقی می‌ماند؟

تورم و خون‌مردگی اطراف محل عمل معمولاً ظرف مدت یک هفته تا ده روز از بین می‌رود ولی تورم زیر برش‌ها و ناحیه تناسلی و سردل ممکن است بیشتر طول بکشد این تورم‌ها نیز کم‌کم کاهش می‌یابند و ظرف مدت 4 تا 6 هفته از بین می‌روند.

Back to top
نتیجه نهایی عمل چه زمان قابل مشاهده است؟

واضح است که کاهش تورم نسجی و پدیده ترمیم روندی مدت‌دار است. پس از عمل به تدریج تورم اطراف ناحیه عمل و زیر برش‌ها کاهش می‌یابند و همزمان روند ترمیم زخم شروع می‌شود، پس از گذشت 4 تا 6 هفته تقریباً تورم‌ها از بین رفته است و ممکن است نواحی سفتی در زیر ناحیه برش و زیر پوست کشیده شده حس شود.
این سفتی‌ها نیز طبیعی هستند و به تدریج از بین می‌روند، روند ترمیم نسجی در افراد مختلف متفاوت است ولی می‌توان گفت که حدود چهار تا شش ماه پس از عمل شکل و نتیجه نهایی عمل حاصل خواهد شد.

Back to top
لیزر لیپولیز و لیپوساکشن
آیا میتوان برای درمان چاقی، ليزر لیپولیزانجام داد؟
ليزر لیپولیز روشي براي از بين بردن چربي هاي موضعي است و درمان چاقي كل بدن نيست
Back to top
آیا تمام افرادی که دچار چاقی هستند می‌توانند لیپوساکشن انجام دهند؟

مهمترین مسئله در پاسخ به این سوال میزان چاقی است، بیماران باید بر اساس BMI خود (رک: اندازه‌گیری معیار توده بدن)در مورد اینکه می‌توانند از لیپوساکشن استفاده کنند یا خیر تصمیم بگیرند. دومین مسئله، قوام و کیفیت پوست و وجود شلی و افتادگی آن است. اگر پوست ترک‌های فراوان و افتادگی زیادی داشته باشد باید به همراه انجام لیپوساکشن این پوست اضافه نیز برداشته شود.

Back to top
آیا می‌توان لیپوساکشن و لیزرلیپولیز را به همراه جراحی زیبایی شکم انجام داد؟

بله، در روش‌های جدید جراحی زیبایی شکم، به همراه برش ابدومینوپلاستی و برداشتن پوست اضافه زیر ناف، می‌توان چربی‌های اضافه ناحیه سردل و پهلوها را با لیپوساکشن یا لیزرلیپولیز درمان نمود.

Back to top
آیا از چربی خارج شده می‌توان جهت انتقال چربی استفاده کرد؟

بله، این امکان وجود دارد که از چربی خارج شده به وسیله لیپوساکشن جهت انتقال چربی به نواحی گوناگون بدن استفاده کرد. توجه نمایید که اگر به هنگام لیپولیز از لیزر استفاده شود به سبب اینکه لیزر سلول‌های چربی را تخریب می‌کند، دیگر امکان انتقال این چربی وجود ندارد.
به عبارت دیگر اگر قصد دارید از چربی خود جهت انتقال چربی استفاده کنید، باید از روش لیپوساکشن بدون انجام لیزر جهت حذف چربی‌های خود استفاده کنید.

Back to top
در هر نوبت چند ناحیه را می‌توان لیپولیز نمود؟

به طور کلی محدودیتی از نظر تعداد نواحی که تحت لیپولیز قرار می‌گیرند وجود ندارد، محدودیت بیشتر در مورد میزان و حجمی است که لیپولیز می‌شود تا در مورد تعداد نواحی. به صورت کلی توصیه می‌شود در یک مرحله بیشتر از 5 تا 6 لیتر لیپولیز نشود حال این حجم می‌تواند در یک ناحیه یا چند ناحیه باشد.

Back to top
آیا بیماران پس از عمل تورم و اضافه وزن دارند؟

بله، بلافاصله پس از پایان عمل لیپولیز تورم نسوج نواحی که در آن نواحی لیپولیز انجام شده است به وجود می‌آید. این تورم ممکن است حتی به قدری باشد که بیمار در روز سوم پس از عمل احساس کند اضافه وزن پیدا کرده است، توجه داشته باشید که این تورم معمولاً از چند روز پس از عمل کاهش می‌یابد و تقریباً پس از گذشت ده روز به حداقل می‌رسد.

Back to top
نتیجه نهایی عمل لیپولیز چه زمانی نمودار می‌شود؟

نتیجه نهایی عمل لیپولیز از بین رفتن کامل تورم، یکنواخت و یکدست شدن بافت‌ها و نسوج، بازگشت پوست به حال عادی و جمع شدن آن است. این روند کاملاً تدریجی است و به طور متوسط بین یک تا سه ماه طول می‌کشد.

Back to top
آیا انجام لیپولیز برگشت دارد؟

توجه نمایید که جراح با انجام لیپولیز فقط تجمع چربی در نواحی خاص را از بین می‌برد. در واقع جراح عوارض چاقی را تخفیف می‌دهد و قیافه ظاهری بیمار را پیکرتراشی می‌کند. جراح به هیچ وجه با انجام لیپولیز جلوی چاق شدن بیمار را نمی‌گیرد و به همین دلیل اگر بیمار در دوران پس از عمل رژیم غذایی خود را رعایت نکند، مجدداً دچار تجمع چربی نابجا خواهد شد، ولی این بار تجمع چربی در مناطق مجاور مناطق عمل‌شده خواهد بود.
به عبارت دیگر تجمع چربی در مناطقی که قبلاً تحت عمل لیپولیز قرار گرفته‌اند نخواهد بود.

Back to top
آیا ماساژ در از بین بردن ناهمواری‌های پس از عمل موثر است؟

چنانچه در دوران پس از عمل ناهمواری‌هایی در زیر پوست حس شود، این ناهمواری‌ها را می‌توان با استفاده از ماساژورهای خارجی صاف کرد. شرط این قضیه این است که این ناهمواری‌ها خفیف و کوچک باشند.

Back to top
چه مدت پس از انجام لیپولیز می‌توان فعالیت‌های بدنی را شروع کرد؟

توصیه شده است که تمام بیمارانی که تحت عمل لیپولیزر قرار می‌گیرند، در اولین زمان ممکن پس از عمل شروع به راه رفتن و استفاده از اندام خود نمایند. این بیماران به هیچ‌وجه نباید استراحت مطلق داشته باشند و بی‌حرکت در تخت بخوابند. افرادی که تحت عمل لیپولیز قرار می‌گیرند به محض اینکه احساس کردند می‌توانند کار کنند باید کار خود را شروع کنند. راه رفتن و انجام ورزش‌های سبک هیچ منعی ندارد و در اسرع وقت باید شروع شود.

Back to top
جراحی زیبایی بینی
چرا باید بعد از جراحی بینی چسب بزنیم؟
تورم پس از جراحي بيني قابل توجه است و بيماران به جهت كاهش اين تورم و كمك به جمع شدن پوست بايد مدتي پس از عمل از چسب بر روي بيني استفاده كنند.
Back to top
نتیجه نهایی جراحی بینی چه مدت بعد از عمل مشخص میشود؟
تغييرات اوليه بيني كاملا واضح است ولي بيني تا ماه ها به تغيير جزيي ادامه مي دهد، پس برای مشاهده نتيجه نهايي بايد حداقل شش ماه صبر كرد
Back to top
جراحی بینی ترمیمی را چه مدت بعد از عمل اول میتوان انجام داد؟
چنانچه قبلا عمل بيني انجام داده ايد براي انجام عمل دوم حداقل يك سال بايد صبر كنيد
Back to top
در چه سنی می‌توان جراحی بینی را انجام داد؟

قریب به اتفاق جراحان معتقدند که جراح بینی باید بعد از سن 18 سالگی انجام شود.

Back to top
آیا می‌توان جراحی زیبایی بینی را به همراه اصلاح انحراف بینی انجام داد؟

این امکان کاملاً وجود دارد و اصولاً تمام جراحان زیبایی توصیه می‌کنند که این دو عمل به صورت همزمان و در یک مرحله انجام شود.

Back to top
آیا می‌توان بینی فردی را مانند عکس فرد دیگری عمل کرد؟

تقریباً غیر ممکن است که دو نفر از نظر اجزاء صورت کاملاً شبیه هم باشند، بنابراین انتظار اینکه جراح، بینی کسی را مانند بینی فرد دیگری عمل کند غیر معقول است. چرا که در شکل‌گیری ظاهر نهایی صورت و بینی هر فرد مولفه‌های بسیاری چون اندازه چشم، فاصله آن‌ها از هم، شکل ابروها، اندازه گونه، فاصله لب تا بینی و... دخیل است و این مولفه‌ها هیچگاه در دو فرد شبیه هم نخواهند بود.

Back to top
آیا می‌توان چهره بیمار را قبل از عمل جراحی بینی به وسیله برنامه‌های کامپیوتری بازسازی کرد؟

بله، برنامه‌های مختلفی برای این کار طراحی شده‌اند ولی استفاده از این برنامه‌های کامپیوتری و بازسازی چهره بیمار به کمک این برنامه‌ها غالباً بیمار و جراح را سردرگم می‌نماید. چرا که به وسیله برنامه‌های کامپیوتری به هر میزان و به هر شکلی می‌توان بینی بیمار را تغییر داد، در حالی که بدن انسان به هیچ وجه با برنامه کامپیوتری قابل قیاس نیست.
به عبارت دیگر پاسخ نسج بیمار، قوام و شکل غضروف و استخوان‌ها و بسیاری عوامل دیگر، مولفه‌هایی هستند که با برنامه‌های کامپیوتری قابل اندازه‌گیری نیستند و به همین دلیل این احتمال به صورت جدی وجود دارد که حاصل نهایی طراحی چهره فرد با کامپیوتر با آنچه در واقعیت و پس از عمل جراحی به وجود می‌آید هم‌خوانی نداشته باشد.

Back to top
آیا پس از عمل جراحی بینی اثر و جای برش جراحی باقی خواهد ماند؟

در جراحی زیبایی بینی چه به روش باز و چه به روش بسته برش‌ها به ترتیبی در پایه بینی داده می‌شوند که با گذر زمان قابل مشاهده و رویت نباشند. حتی برش‌های مربوط به برداشتن و کوچک‌کردن پره‌های بینی نیز باید به ترتیبی باشند که کمترین اثر را به جا بگذارند.

Back to top
آیا پس از انجام عمل جراح زیبایی بینی، اختلال تنفسی به وجود می‌آید؟

اصولاً، اگر بیمار قبل از عمل جراحی زیبایی بینی مشکل تنفسی نداشته باشد، در دوران پس از عمل نیز نباید مشکل تنفسی پیدا کند، ولی اگر بیمار قبل از انجام عمل جراحی دچار مشکل تنفسی است ابتدا باید دلیل این مشکل مشخص شود. مثلاً آیا این مشکل به سبب انحراف تیغه بینی، بزرگ بودن شاخک‌های بینی و... است.
در این صورت باید حین عمل جراحی زیبایی بینی این مشکلات همراه نیز حل شوند تا پس از عمل مشکل تنفسی بیمار مرتفع شود.

Back to top
آیا پس از عمل جراحی زیبایی اختلالی در حس بویایی بیمار به وجود می‌آید؟

بروز اختلال موقت در حس بویایی ممکن است به سبب تورم حاصل از عمل باشد. در هر صورت این اختلال اگر هم بوجود آید موقتی است و پس از عمل رینوپلاستی نباید اختلالی در حس بویایی بوجود آید.

Back to top
بازگشت مشکلات بینی چگونه است؟

بازگشت یکی از معضلاتی است که در مورد جراحی زیبایی به صورت عام و در مورد جراحی زیبایی بینی به صورت خاص کراراً مطرح می‌شود. اولین مسئله در برخورد با این مشکل مقایسه نتیجه عمل جراحی با وضعیت قبل از عمل است، معمولاً بیماران پس از گذشت زمان، خاطره بینی قبلی خود را از دست می‌دهند و به سبب طبیعت ایده‌آل خواهی آدمی احساس می‌کنند بینی آن‌ها به حالت قبلی برگشته است و به همین دلیل اظهار می‌کنند که نوک بینی آن‌ها افتاده است یا بینی آن‌ها بزرگتر شده است.

واقعیت امر این است که در مورد بینی‌هایی که نوک پهن و نسج زیر جلدی ضخیم و یا پوست کلفت دارند (بینی گوشتی) این امکان وجود دارد که با گذر زمان نسج ترمیمی که در زیر پوست تشکیل می‌شود به خوبی جذب نشود و یا پوست به سبب کلفتی و کیفیت بد، خوب جمع نشود. در این بیماران این مشکل با گذر زمان کمتر می‌شود ولی این احتمال وجود دارد که نیازمند عمل ترمیمی مجدد باشند.

Back to top
در مورد عمل جراحی زیبایی بینی، چه زمانی می‌توان عمل ترمیمی انجام داد؟

در مورد جراحی زیبایی بینی نیز همچون سایر نقاط بدن زمانی می‌توان عمل مجدد را انجام داد که تمام تغییرات بافتی و جذب نسوج ترمیمی به پایان رسیده باشد و نسوج و بافت‌های بیمار به حالت استراحت بازگشته باشند، این زمان حداقل 6 تا 9 ماه طول می‌کشد بنابراین بهتر است بیماران در انجام عمل مجدد عجله نکنند، چه بسا پس از گذشت این مدت بسیاری از مشکلات آن‌ها حل شده باشد و نیازی به جراحی مجدد نباشد.

Back to top
جراحی زیبایی پلک
در چه زمانی باید جراحی پلک را انجام داد؟

اصولاً در جراحی زیبایی نمی‌توان برای انجام اعمال جراحی زیبایی سن خاصی را تعیین کرد. هر بیمار بر حسب شرایط پوست خود و زمینه‌های محیطی در سنی خاص دچار این مشکل می‌شود ولی به طور کلی می‌توان گفت هر بیماری که از بوجود آمدن چین اضافه و افتادگی پلک بالای خود و بروز کیسه‌های چربی و پف آلودگی پلک پایین خود ناراحت و شاکی باشد می‌تواند این عمل را انجام دهد، این حالت حتی ممکن است در سنین جوانی یا میان‌سالی نیز بوجود آید.

Back to top
آیا اثر و جای برش جراحی باقی می‌ماند؟

در پلک پایین عمدتاً از برش روی پوست استفاده نمی‌شود و جراحی از طریق ملتحمه یا همان قرمزی داخل چشم انجام می‌شود و به همین دلیل اصلاً اثر و جای زخم ندارد. بر عکس در پلک بالا جراحی از طریق پوست و با برش روی آن انجام می‌شود ولی پوست پلک بالا به ترتیبی است که با استفاده از چین آن می‌توان به ترتیبی برش و جراحی را انجام داد که با گذر زمان اثری از آن باقی نماند. این مدت معمولاً چند هفته پس از عمل خواهد بود.

Back to top
آیا به همراه عمل پلک می توان اعمال مربوط به ابرو و از بین بردن چین‌های اخم و اعمال صورت را انجام داد؟

بله قطعاً می‌توان به همراه عمل پلک خصوصاً پلک بالا اعمال مربوط به بالا بردن ابروها، قطع کردن عضلات اخم و از بین بردن چین‌های اخم، اعمال مربوط به کشیدن قسمت میانی صورت و کشیدن تمام صورت را انجام داد.

Back to top
قبل و بعد از عمل پلک می‌توان از بوتاکس استفاده کرد؟

توصیه می‌شود قبل از عمل پلک، بوتاکس تزریق نشود، بیماری که ناحیه پیشانی‌اش تحت تاثیر بوتاکس است بهتر است عمل پلک را به بعد از از بین رفتن اثر بوتاکس موکول نماید، چرا که بر اثر بوتاکس محل ابروها و پلک در وضعیت طبیعی نیست و به همین دلیل ارزیابی جراح از نوع، محل و اندازه برش صحیح نخواهد بود.
بیمارانی که تحت عمل پلک قرار می‌گیرند می‌توانند یک یا دو هفته بعد از عمل از تزریق بوتاکس استفاده کنند.

Back to top
آیا می‌توان پس از عمل پلک از تاتو استفاده کرد؟

بهتر است، هرگونه دستکاری در ناحیه عمل پلک که ممکن است با التهاب احتمالی همراه شود به خوب‌شدن کامل زخم‌ها و از بین رفتن تمام تورم‌ها موکول شود. تاتو نیز شامل همین قانون است و باید به حدود دو هفته پس از عمل موکول شود.

Back to top
آیا عمل پلک باعث تغییر قدرت دید بیمار می‌شود؟

خیر، در عمل پلک جراح فقط با پوست و چربی‌های جمع‌شده در زیر پوست پلک بیمار کار دارد و به هیچ‌وجه کاری با کره چشم ندارد. بنابراین قدرت دید بیمار هیچ تغییری پس از عمل نخواهد داشت. البته بعلت تورم ملتحمه چشم در بعضی از بیماران ممکن است تاری دید مختصری وجود داشته باشد.

Back to top
آیا پس از عمل پلک خونمردگی بوجود می‌آید؟

بروز خونمردگی معمولاً در عمل جراحی پلک بالا به وجود نمی‌آید. در جراحی پلک پایین ممکن است در دسته کمی از بیماران خونمردگی کوچکی به وجود آید که این خونمردگی نیز با استفاده از کمپرس گرم به تدریج از بین خواهد رفت.

Back to top
انجام عمل جراحی پلک چه مدت طول می‌کشد و بیمار تا چه زمان باید استراحت نماید؟

انجام عمل پلک بالا کمتر از یک ساعت و انجام عمل پلک بالا و پایین حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. بیمار پس از عمل یک تا دو روز تورم خواهد داشت، این تورم در صورت انجام همزمان عمل جراحی پلک بالا و پایین بیشتر است ولی معمولاً بیمار می‌تواند پس از گذشت چند روز کار خود را شروع کند.

Back to top
آیا عمل جراحی پلک با بیهوشی عمومی انجام می‌شود؟

عمل جراحی پلک چه پلک بالا و چه پلک پایین را می‌توان با بی‌حسی موضعی، خواب عمیق همراه با بی‌حسی موضعی و با بیهوشی عمومی انجام داد ولی توصیه می‌شود برای آسایش و آرامش بیمار این عمل ترجیحاً با خواب عمیق همراه با بی‌حسی موضعی انجام شود.

Back to top
انتقال چربی
در چه مواردی می‌توان از انتقال چربی استفاده کرد؟

اصولاً از انتقال چربی برای پرکردن نسوج نرم استفاده می‌شود. در ناحیه صورت می‌توان از چربی برای پر کردن خط اشک، خط اخم، پر کردن و بزرگ کردن گونه، لب‌ها و چانه استفاده کرد.
از انتقال چربی می‌توان جهت از بین بردن چین و چروک پشت دست و بزرگ کردن باسن و سینه هم استفاده کرد.

Back to top
آیا اثر و جایی از عمل انتقال چربی باقی می‌ماند؟

هم برداشتن و هم تزریق چربی به وسیله سوزن‌های مخصوص انجام می‌شود و به همین دلیل عمل جراحی انتقال چربی هیچ اثر و جایی ندارد.

Back to top
آیا انتقال چربی را می‌توان به همراه سایر اعمال جراحی زیبایی انجام داد؟

بله، انتقال چربی را می‌توان به همراه تمام اعمال جراحی زیبایی انجام داد. شرط انتقال چربی این است که بیمار به اندازه کافی چربی در دسترس داشته باشد.

Back to top
آیا پس از عمل انتقال چربی خونمردگی بوجود می‌آید؟

بروز خونمردگی پس از انتقال چربی تصادفی است و گاهی از اوقات بوجود می‌آید. در هر صورت خونمردگی پس از انتقال چربی ظرف مدت هفت تا ده روز از بین می‌رود.

Back to top
آیا عمل انتقال چربی با بیهوشی عمومی انجام می‌شود؟

اگر عمل انتقال چربی به صورت عملی مستقل انجام شود می‌توان آن را با خواب‌آلودگی عمیق و بدون بیهوشی عمومی انجام داد. در این صورت بیمار نیازمند بستری در بیمارستان نیست و چند ساعت بعد از عمل مرخص می‌شود. اگر انتقال چربی به همراه اعمال دیگر انجام شود بیهوشی و بستری بودن پس از عمل تابع عمل اصلی است.

Back to top
آیا نقاط مختلف بدن از نظر برداشتن چربی مزیتی بر هم دارند؟

بله، چربی‌های نقاط مختلف بدن گیرنده‌های مختلفی دارند که ماندگاری آن‌ها را پس از انتقال تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. توصیه شده است که در صورت امکان چربی از ناحیه زیر ناف و پهلوها برداشته شود.

Back to top
چند بار می‌توان انتقال چربی را انجام داد؟

انتقال چربی از نظر تعداد و محل انتقال محدودیتی ندارد، به شرط این که بیمار چربی لازم و در دسترس برای انتقال داشته باشد. توصیه رایج این است که انتقال چربی دو بار آن هم به فاصله شش ماه انجام دهد.

Back to top
سرنوشت چربی انتقال یافته چیست؟

چربی انتقال یافته دقیقاً مانند پیوند عضو است. پس از این که چربی از ناحیه دهنده برداشته شد و به ناحیه گیرنده انتقال یافت، باید بتواند زنده بماند. این زنده ماندن با جذب اکسیژن از نسوج اطراف است.
پس از اینکه چربی در ناحیه دهنده باقی و زنده ماند همانند چربی سایر نقاط بدن خواهد بود یعنی مانند چربی سایر نقاط بدن با چاقی بیمار چاق، با لاغری بیمار لاغر و با پیر شدن بیمار پیر می‌شود.

Back to top

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی