جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی اندام است که برای افرادی که عضلات شکمشان شل و افتاده است، تجویز می شود. در این جراحی پوست شل و افتاده شکم از بین می رود و فرد شکمی بسیار زیبا با عضلاتی منقبض خواهد داشت؛ اما از آنجایی که افراد مختلف در شرایط و سنین متفاوتی خواستار جراحی شکم هستند، حتماً توصیه می شود نکات بسیاری را قبل از این جراحی رعایت کنند تا با عوارض و خطرات کمتری در حین عمل زیبایی و یا بعد از آن روبرو شوند.

نکاتی کلی درباره آمادگی پیش از جراحی زیبایی شکم

  • قبل از هر کاری انتخاب پزشک متبحر و کارآزموده برای انجام جراحی شکم مهم ترین اصلی است که باید به آن توجه شود. قبل از عمل خود درباره پزشکتان و مهارتش در انجام این کار حتماً پرس و جو کنید و با اطمینان خاطر به این کار دست بزنید.
  • در صورتی که مدت کوتاهی قبل از جراحی خود به بیماری های عفونی و یا حتی سرماخوردگی مبتلا شدید، حتماً باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.
  • در صورتی که داروی خاصی را مصرف می کنید حتماً با مشورت پزشکتان خوردن آن ها را قطع و یا محدود کنید.
  • از یکماه جلوتر با دکتر بیهوشی خود در ارتباط باشید و اگر سن شما بالای 40 سال است، از دادن تست قلب چشم پوشی نکنید.
  • حتماً تمامی آزمایش ها و تست هایی را که پزشکتان می خواهد، انجام داده و نتیجه آن را از قبل به همراه داشته باشید.
  • درباره تمامی سوابق بیماری، درمانی و حتی آلرژی ها نیز پزشکتان را قبل از انجام جراحی زیبایی شکم مطلع سازید.
  • قبل از عمل، دوش گرفتن را فراموش نکنید و هر گونه مواد آرایشی را از روی بدنتان پاک کنید.

جراحی زیبایی شکم

سبک زندگی خود را قبل از جراحی شکم عوض کنید!

هر چند که توصیه می شود قبل از عمل جراحی مصرف دخانیات حداقل از 6 ماه قبل ترک شود اما باز هم ترک دخانیات ظرف مدت 48 ساعت قبل از عمل می تواند مؤثر باشد. در صورتی که شما از آن دسته افرادی هستید که به کشیدن سیگار و یا مصرف دخانیات عادت دارید، باید قبل از جراحی شکم خود مصرف دخانیات را ترک کنید و به هیچ وجه از این مواد استفاده نکنید تا بتوانید از مشکلات تنفسی خود در عین عمل و همچنین عفونت زخم جراحی پس از عمل جلوگیری کنید. علاوه بر ترک مصرف دخانیات، از خوردن مواد الکلی نیز پرهیز کنید تا مشکلی شما را تهدید نکند و بتوانید نتیجه دلخواه را از این جراحی به دست آورید.

جراحی زیبایی شکم

تغذیه مهم ترین بخش مراقبت قبل ازجراحی شکم

قبل از انجام عمل کوچک کردن شکم، سعی کنید چند هفته قبل از جراحی به تغذیه خود اهمیت دهید و به روش درستی آن را استفاده کنید. برای این کار حتماً رژیم غذایی را که پزشکتان با توجه به شرایط فردی شما در نظر می گیرد رعایت و مصرف کنید. در شب قبل از عمل بهتر است غذایی سبک بخورید که سالم باشد و حاوی مواد معدنی و ویتامین ها نیز باشد. خوب است بدانید که چربی تأثیرات منفی روی بافت های بدن می گذارد و سبب التهاب آن ها می شود از این رو خوردن غذاهای کم چرب طی چند هفته قبل از عمل می تواند به کاهش عوارض جراحی در لاغری شکم مؤثر باشد؛ و در آخر نیز لازم است 6 ساعت قبل از شروع عمل جراحی شکم و رفتن به اتاق عمل چیزی نخورید و ناشتا باشید، با این کار اسید معده خود را کاهش می دهید و از ورود آن به ریه در حین بیهوشی جلوگیری می کنید.

افزودن نظر جدید

مشاهده بر اساس نوع مطلب

مشاهده بر اساس نوع مقاله

خبرنامه زیبایی

اشتباه
ایمیل صحیح وارد کنید

جهت مشاوره اینترنتی یا تعیین وقت مشاوره حضوری، فرم مشاوره را پر کنید

مشاوره زیبایی